Çatı Yapımı

Gülen Çatı ile Evinizin Çatısı Sağlam Olsun

                Çatı yapımı, pek çok teknik detayın, çevre koşullarının ve bunun gibi farklı detayların ele alındığı, çok ciddi bir iştir. Gülen çatı gibi işinin uzmanı firmalar ile çalıştığınızda, binanıza her türlü konuda avantaj sağlayan bu sistemler, işinin ehli olmayan kişiler veya firmalar tarafından yapıldığında ise çok fazla soruna ve istenmeyen sonuçlara yol açmaktadır.

Sağlam bir çatı yapımı işinin pek çok teknik detaydan oluştuğundan bahsetmiştik. Bu detaylara örnek vermek istersek; binanızın yüksekliğine göre rüzgârın hesaplanmasıyla, hangi malzemenin çatınız için daha uygun olduğuna karar vermek bu işlerden bir tanesidir. Bunun yanında, çatınızın suyu tutmaması için sahip olması gereken eğim, kullanım alanını hesaplamak için yükseklik gibi hesapların da yapılması gerekmektedir. Çatının ağırlığı da binanızın ve sizin sağlığınızı etkileyen teknik detaylardan bir tanesidir.

Bütün bunların yanında, çatınızın korunması ve izolasyon için uygun maddelerin seçilmesi gibi işlemler de göstermektedir ki, çatı yapımı oldukça detaylı bir iştir.

İşte bütün bu detaylar yanında, düzenli bakım, ani aksaklıklar gibi durumlar da göz önüne alındığında, gülen çatı gibi işinin uzmanı bir firmayla çalışmanın önemi daha iyi ortaya çıkmaktadır. Yalnızca kurulum aşamasında değil, tüm bakım ve onarım işlemlerinde de yanınızda olan firmamız ile kendinizi güvende hissedeceksiniz.